Uprzęże wspinaczkowe.

Teoretycznie każdy doświadczony wspinacz od razu wie, jaka uprząż jest dla niego odpowiednia. Ale nie wiedzą tego Ci, którzy swoją przygodę ze wspinaczką dopiero zaczynają. Zakup uprzęży warto wykonać nieco wcześniej a tu może pojawić się mały problem. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj wspinaczki będziemy chcieli uprawiać. Artykuł ten, ma na celu pokazanie Ci, jakie rodzaje uprzęży istnieją i jaką możesz wybrać dla siebie.

Uprząż biodrowa: jest najbardziej popularnym rodzajem wśród uprzęży. Doskonała do wspinaczek górskich, na sztucznych skałkach i ściankach. Uprząż biodrowa dzieli z kolei na trzy gatunki: uprzęże nieregulowane, regulowane i jednorozmiarowe. Uprząż nieregulowana wybierana jest zazwyczaj przez osoby wspinające się na sztucznych skałkach i ściankach. Nie posiada regulacji w nogach, jest lżejsza, lepiej się wentyluje i nie posiada dodatkowych elementów, które mogą przeszkadzać podczas wspinaczki. Uprząż regulowana: może występować z regulacją nogawek lub z regulacją nogawek z dodatkiem klamry w pasie. Te regulacje są po to, by wspinacz mógł założyć grubsze ubranie do wspinaczki, nawet te zimowe. Uprząż jednorozmiarowa: czyli nic innego jak uprząż wyprodukowana w jednym rozmiarze. Ten rodzaj uprzęży ma znacznie prostszą konstrukcję niż pozostałe, dają mniej komfortu ale więcej bezpieczeństwa i wybierając ją, mamy pewność że nie będzie ani za duża ani za mała.

Strona e-moko.pl ma do dyspozycji kilka rodzai takich uprzęży, np. Uprząż męską Ocun Ego3. Jest wygodna a przy tym lekka i na pewno zadowoli najbardziej wybredne osoby. Ta uprząż (zresztą jak wszystkie uprzęże Ocun), są wzmocnione przez ISS czyli dodatkowy system ochrony. Niektóre elementy wykonane są z najlepszej jakości pianki, która gwarantuje dużą oddychalność. Firma Ocun jako pierwsza zastosowała mikrofibrę, co wpływa na trwalszość produktu, nawet dla najbardziej wymagających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *